Rozhovor se Sylvií Majerovou

K dnešnímu rozhovoru jsme si pozvali uměleckou šperkařku Sylvii Majerovou. Povídali jsme si o začatcích, vztazích k životnímu prostředí, vkusu Čechů, hledání inspirace, trendech a výzvách.

 
 
 
Sylvie, čakáte se čtenářům představit?
Jsem šperkařka, ktorá vyrába šperky z drahých kovov (zejména stříbra a zlata) a přírodních drahých prišlo. Vytlačené originálne šperky, ktoré sú výrazné špeciálne farebné dražné prišiel a netradičním zpracování. Každý kus tvorím jako originál. Moje práce je mou radostí.
fotografický profil
 

Jaké jste vaše začátky? Ako ste od záhradnej architektúry ste k strojovým šperkom?
Začátky boli plné překvapení. I keď touha tvoriť šperky sa objavila už na základnej škole, zvolila som si miesto odborného vzdelania, gymnázium a záhradu a krajinářskou architektúru. Šperky, které jsem vyrobil původně pro sebe jako zpestření mateřské dovolené. Potom následovalo intenzivní samostudium literatury, hodně pokusů a rozhodnutí. U šperkov jsem už zostal a máte z architektúry záhrady úžitok vo voľnom čase pri budovaní vlastného životného priestoru.

Jaké jsou vaše oblíbené techniky výroby? Jaké šperky nejradšej výrobíte?
Najčastejšie používám lití do ztraceného vosku. Chvíle, kedykoľvek celý šperk modeluje z vosku, jsou ty nejvzácnější. Sú to chvíľkové klipy a meditácie, plytvanie stresom s drahým kovom a prípadné vyrovnávanie a napojenie na váš drahý kameň.
Veľmi ráda výrobím prsteny, jsou velmi osobní šperky. Šperky, ktoré si kupujete sami, boli na niekoho, kto hľadal pohľad na celý den. Jako ráda vyrobím výrazné (asymetrické) náušnice, ty ale nejsou pro každého. Ale každý šperk má svoje kouzlo a určení. Těžko se říká, co dělám nejraději.

Pozerajte sa na vašu zodpovednosť za životné prostredie a ekologii. Ako vnímať v pohľade na šperky? Používate recyklované materiály atd.?
,, Téma............... Snažím se prosím maximum, čo môžeu. Materiál (odpady drahých kovů) si nechávam recyklovať, dbám na čistenie odpadových vôd, můj ateliér je v nízkoenergetických budových. Také upřednostňuji práci se stříbrem před zlatem - jeho těžba veľmi zatěžuje a poškozuje krajinu. Všetky nevyskytují se žádné možné 100% ekologické možnosti, když nejsou vypočítané vedlejší produkty. Čo považujeme za najlepšie stěžejní, je možné, aby pri výbere a nákupu zvlášť šperků a módy. Keď budete hľadať, čo by mohlo byť, kto nás oslovuje a osloví niekoľko rokov nosit, bude nás provázet celý život a osloví ho s pokojným srdcem darovat. Najjednoduchšie zátišie pre životné prostredie je plýtvání ve všech ohledech. Preto radíme klientov, aby sme si kúpili jednu možnú chvíľu, aj keď dražší vec / šperk, ktorí budou rády dlouho nosit.


Je těžké se v dnešní době uživit prodejem šperků?
To je relativní. Keď človek pracuje s dobrými úmyslami, nadšením a pochybením, je pravdepodobné, že už není možné očekávat. Niekdy to je těžší, jindy lehčí, ale uživit se určitě dá.

Kdo jsou klienti?
Určitinou to jsou ženy, které o sobě přemýšlí. Hľadáme k sobě osobní doplnění, osobní šperk, talisman, něco, co bude rozveselovat a přinese vyšší smysl v každodenním životě. Mými klientkami sú ženy prevažně z Európy, najlepšie Češky a Slovenky.
Rozhodne prichádzajú i muži, či už na popud partnerky alebo sami od seba. Prebiehajúce zbieranie šperkov ako darček alebo pre seba a pre tých, ktorí majú záujem o prezentáciu, ktorí majú záujem, nemusíte investovať, aby ste nenašli žiadnu častku.
 
 
Aký je váš názor na vkus Čechov a ich náklonnosť a investície do niekoho pekného?
Vnímám, že Češi jsou na tom velmi dobře. Najčastejšie viete, čo je slušné a všeobecne prichádzajúce ženy i muži s vytříbeným vkusem. Jen je jim někdy líto investovat do sebe větší obnos, což je určitě škoda.

Kde máte inšpiraci?
Asi nemusíte povedať, že inšpiraci nehledám. Je všude okolo. Niekedy mi ani nedá pokoj ai, keď plánujeme niečo iné, musím ísť na chvíľu pracovať. Často ani nemůžu dospat :-). Za toto jsem opravdu vděčná a děkuji jen den.

Aké šperky si dnes ľudia kupujú a aké jsou trendy?
Trend vždy ledaky. Nosí sa všetci výrazný šperků, nosí se jemně vrstevných šperků. Obecně vidím, že trend vrstvení prstenů, náramků, náhrdelníků, ale i náušnic (více různých náušnic v jednom ušním boltci) stále narůstá. Za mnou ľudia prichádzajú hlavne vďaka farebným drahým príchodom, ktorí sa cítia po celom svete a môžu mať originálny vzhľad so svojím šperkom.

 


Čo berete jako váš dosud největší úspěch?
Vzťahy. Ako váš najväčší úspech je založený na skutočne vzťahoch, rodinných vzťahoch a vzťahoch s klientmi, s leckterými mám skutočne spojenie nad rámec bežného obchodu a za to, že moc ráda. A ja jsem vděčná za vztahy s výjimečnými dodávateľmi drahých prišla. Mám niekoľko priamych zdrojov, ktoré mi dodávajú „poklady“ pre moji prácu.

Čo plánujete na tento rok za novinky?
Teraz, pracuj najnovšie. Letos nová nová zbierka Spirit, veci se zaměřuji na práci se surovými kamy. Stačí, keď rozširujete svoje kolekci Jednoducho kamene s farebnými drahými kameňmi a zlatými číslami Zlatá linka s raritními drahými kammi. Rovnako sa rozširuje spolupráca s predajom galérií a obchodov a praktizujú sa na prezentácii vašich značiek.