Stláčané korálky

České sklenené tlačené korálky rôznych farieb a tvarov.

Strana: 1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 60 další

Tlačené korálky od ceske-koralky.cz

Tlačené korálky sme rozdelili celkom do 35 kategórií - takže je z čoho vyberať. Na ich výrobu sa používajú najrôznejšie formy, vďaka čomu sa stretnete s bežnými i celkom nečakanými tvary, ako sú jazýčky , zuby, srdiečka a ďalšie.

Od formy, až po stláčané korálky z nášho eshopu

Predtým sa síce stláčané korálky robili ručne, išlo však o relatívne náročnú činnosť, ktorá korálky predražovalo. Zvyšujúci sa dopyt a dôraz na stále nižšiu cenu prinútili mnoho firiem k tomu, že sa začali výrobe mačkaných korálok venovať naplno a ktoré prešli práve z ručnej na sériovú výrobu (pomocou formičiek). Bežne sa na trhu stretnete s spučenými korálky, ktoré pochádzajú z čiastočne (sklár vkladá rozžeravenú tyč do lisovacích, ktorý ju podľa formy natvaruje do požadovaných rozmerov) alebo úplne automatizované výroby. Ručná výroba sa hodia iba pre špeciálne a zložité tvary, kde je nutná vysoká presnosť a vyrábať pre nich formy by bolo veľmi nákladné alebo nemožné.

korálky moon duoMačkané korálky ve tvaru kytičekKorálky mugle s kovodílem

Od výlisku po krásnej korálky

Akonáhle sú korálky vylisované a schladené, prichádza na rad ich leštenie a brúsenie. Takto naleštené korálky pomocou vody a piesku sú už pripravené na predaj. V mnohých prípadoch sa však ešte ďalej upravujú. Vďaka tomu sa stretnete s doslova nepreberným množstvom j edno aj viac farebných mačkaných korálikov najrôznejších tvarov - výnimkou nie sú ani motívy lístočkov či kvietkov s naznačenými žilkami.

  1. KORÁLIKY
  2. Stláčané korálky

© 2019 ceske-KORALKY.sk, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.