Koráliky Rokajl

Rokajlové korálky patrí medzi najpredávanejší druh sklenených korálikov . Pre lepšiu prehľadnosť je členíme podľa druhov na:

Strana: 1 ... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 23 další

Rokajl z ponuky českej-koralky.cz

Jedným z najtypickejších a najčastejšie používaných typov korálok je rokajl - menšie korálky valcovitého tvaru, najčastejšie vyrobené zo skla a v prípade menej kvalitných kúskov iz plastu. Rokajl je tak rozšírený, že sa tento názov často používa aj ako všeobecné označenie pre menšie korálky bez zložitejších motívov. J ejich pôvod siaha až do 15. storočia a my vám ich prinášame v ich modernej podbě a mnohých rôznych farieb a prevedení.

Ako môže rokajl vyzerať

Korálky typu rokaj však nie sú len nudné jednofarebné valčeky. Fantázii sa medze nekladú, a tak aj firmy vyrábajúce stláčané korálky experimentujú a snažia sa vám ponúknuť pestrú ponuku najrôznejších farieb, veľkostí a tvarov. Okrem okrúhlych korálok nájdete napríklad kvapky, trojuholníky či celkom nevšedný TWIN alebo tyčinky. Variant je naozaj veľa.

žluté korálky rokajlkorálky rokajl preciosa twinkorálky rokajl ve tvaru tyčinek

Výroba korálikov rokajl

Korálky rokaj sa vyrábajú metódou stláčanie, kedy je rozohriata tyč automaticky alebo sklára vkladané do formy, ktorá z nej vylisuje požadované tvary. Následne sa korálky brúsi a leští a až potom sú pripravené opustiť výrobňu.

  1. KORÁLIKY
  2. Rokajlové koráliky

© 2019 ceske-KORALKY.sk, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.