PRECIOSA® & LÔŽKA

Kde sa vzali, tu sa vzali korálky Preciosa

Aby sme dokázali opísať tradíciu, ktorá sa snúbi s modernou v jedinečných výrobkoch spoločnosti PRECIOSA, musíme začať skôr, ako v deň zapísanie tejto firmy do obchodných registrov. Musíme ísť oveľa hlbšie. Až do 16. Storočia, konkrétne do severných Čiech, na Turnovsko a Jablonecko.

Práve tu sa totiž vtedy začali brúsiť drahokamy a polodrahokamy nájdené na Kozákov, Ještědská hrebeni či v Jizerských horách. Keďže však dopyt prevyšoval ponuku, podnikaví ľudia do našich končín začali privážať sklenené výrobky, ktoré sa stali prvými náhradami pravých drahých kameňov. O tom, že výroba sklenenej bižutérie rýchlo udomácnila, svedčí aj Bratstvo Kunst štajšnajdrovskéh združujúca výrobcov brúsených sklenených kameňov, ktoré vzniklo počas 18. storočia.

Moderné dejiny korálikov Preciosa

Preciosa bola ako značka prvýkrát zapísaná na verejnú listinu v roku 1915 - tým nadviazala na dlhoročnú tradíciu výroby bižutérie vo svojom regióne. Po všetkých peripetiách sa značka dokázala vytrhávania aj z druhej svetovej vojny a vďaka spojeniu niekoľkých menších firiem mohla pokračovať aj po roku 1948.

Vďaka tomu, že sa Preciosa venuje nielen výrobe, ale aj vývoju nových a nových perlí a korálok, dnes dokáže konkurovať firmám po celom svete. Korálky , ktoré Preciosa produkuje, sú veľmi populárne v Českej republike i napríklad v zámorí. Aktuálna ponuka firmy Preciosa číta desiatky produktov mnohých tvarov a farieb, vrátane registrovaných ochranných značiek, ktoré u nikoho iného nekúpite.

  1. PRECIOSA® & LÔŽKA

© 2019 ceske-KORALKY.sk, Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.