Návod na FIMO: Kapřík pre deti

Chyť si svojho kapríka - v dnešnom návode si ukážeme ako vyrobiť zábavnú hračku pre deti.
 

Čo budeme k tvoreniu potrebovať

  • polymerovou hmotu (treba FIMO)
  • drôt
  • magnetky (použila som neodymové)
  • povrázok
  • drevenú tyčku na udicu

Návod na výrobu kapríka z FIMO

Pripravíme si jednu veľkú guľôčku v farbe rybky a plutva. Veľa rôzne veľkých bodiek, dve biele a čierne guľôčky na oči. Plutva pripevníme ku guľôčke a vyhladíme spoj. Môžeme použiť napríklad špáradlo.
   
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok prvý  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok druhý  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok tretí  
 
Vezmeme magnet a zatlačíme ho na miesto, kde bude pusa. Ružovú alebo červenú hmotou obroubíme a sploštíme o podložku, aby nebol okraj príliš mohutný, zároveň tým magnet zaistíme proti vypadnutiu. Prirobíme oči.
 
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok štvrtý  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok piaty  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok šiesty
   
Z kontrastné farby prirobíme guličky a z kúsku drôtu si urobíme očko, ktoré zapracujeme na temeno hlavy. Zaistíme ďalšie guličkou. Všetko sa pečením spevní a drôtik nevypadne. Dozdobíme chvostovú plutvu.
 
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok siedmy  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok ôsmy  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok deviaty
   
Pripravíme si ďalší magnet a ružovú hmotu. Vyvaľkáme hada, ktorý bude na jednej strane širšie.
 
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok desiaty  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok jedenásty
   
Na širší stranu vmáčkneme magnet, žížale uděláme uzlík a do ocasu díru. Zde se přiváže po vypečení provázek s udicou alebo pripevní háčik z drôtu.
 
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok dvanásty  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok trinásty
   
Dážďoviek prirobíme oči a prúžky. Všetko sploštíme o podložku, aby na seba magnety pekne doliehali. Nezabudnite pred vložením magnetov zistiť, ktoré strany magnetu sa k & nbsp; sebe priťahujú, aby Vám dážďovka Kapríkov neodpudzoval J. Neodymové magnety sú veľmi silné. Pečením stratí časť svojej magnetickej schopnosti, ale v & nbsp; tomto prípade je to výhodou & ndash; inak od seba nejdú rybky takmer oddeliť. Upečieme podľa návodu na vašej polymérové ??hmote – v tomto prípade fimo na 110 stupňov / 30 minút.
 
Kapry majú ako magnety, tak očko – odporúčam urobiť dve udice – jednu s kovovým háčikom a jednu s priviazanú dážďoviek. Väčšie deti si potom môžu skúšať svoju zručnosť a trpezlivosť lovením rybiek na háčik za očko a menšie deti budú mať radosť, keď ulovia rybku na magnet.
 
Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok štrnásty  Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok pätnásty    Návod na FIMO: Kapřík pre deti - krok šestnásty
 
Príjemnú zábavu praje Kakou J. a České korálky
   
 

Fimo hmota sortiment