Rozhovor s Dominikou Košťálovou o veľtrhu Hodiny a šperky

Pozvali sme Dominiku Košťálovú, aby nám porozprávala o veľtrhu Hodiny a šperky. Uskutoční sa od 10. do 12. septembra 2020 na pražskom výstavisku v Letňanoch.

 

Mohli by ste stručne predstaviť veľtrh Hodiny a klenoty?

Veľtrh hodín a šperkov je jediným veľtrhom svojho druhu v Českej republike a dokonca aj na Slovensku. Pre svoju jedinečnosť je už 29 rokov vyhľadávaný odborníkmi aj širokou verejnosťou. Doteraz ste mohli veľtrh navštíviť na výstavisku v Holešoviciach, ale tento rok sa veľtrh už po druhýkrát uskutoční pod hlavičkou spoločnosti ABF a.s. na výstavisku v Letňanoch. Veľtrh predstaví tradície aj novinky v oblasti šperkov a hodiniek.

 

Na aké novinky sa môžu čitatelia na veľtrhu tešiť?

Tento rok sme pripravili špecializovanú sekciu na predaj minerálov. Táto časť bude rovnako orientovaná ako ostatné stánky pre veľkoobchod aj pre predaj konečnému zákazníkovi. Opäť pripravujeme aj špeciálnu sekciu DESIGN GALLERY – prezentácia originálnych dizajnérskych šperkov a tiež EXKLUZÍVNA GALÉRIA – exkluzívna sekcia hodiniek a šperkov.

 

Aké sú trendy v oblasti šperkov na tento rok?

Trendy v oblasti šperkov nie sú tak striktne definované ako napríklad v oblasti oblečenia. Samozrejme, trendy sa určujú na prehliadkových mólach, ale na rozdiel od oblečenia sú šperky investíciou do budúcnosti a dá sa povedať, že ide o udržateľnú módu, záleží len na tom, čo k nim nosíte. Aj napriek tomu však samozrejme existuje niekoľko trendov pre tento rok.

Predovšetkým obruče, krúžky budú hitom tohto roka. Tento tvar nikdy úplne nevymizol , ale pre rok 2020 platí, že čím väčší, tým lepší, a nemyslí sa tým len priemer obruče, ale aj šírka alebo množstvo. Ďalším tipom je návrat k prírodným motívom a materiálom, medzi ktoré nepochybne patria perly a mušle. Ozdobou zostáva retiazka, ktorá obopína krk. V tomto roku má rovnaký trend ako obruč. Môžu sa vrstviť a čím je náhrdelník masívnejší, tým je vhodnejší na ozdobu ženského krku. Dlhé reťaze určite nebudú na mieste. Od mohutnej reťaze až po uzlovú šnúru okolo krku - určite zažiarite. Zdobenie espadrilkami, ponožky s brošňami alebo jemný náramok okolo členkov budú tento rok krokom k ďalšiemu trendu. Pre tých odvážnejších z nás je dobré skúsiť nosiť len jednu výraznú náušnicu. Stačí nájsť taký, ktorý upúta pozornosť okolia aj bez svojho partnera v páre.

 


Súčasťou veľtrhu je aj bohatý sprievodný program vrátane účasti známych osobností, čo by ste čitateľom odporučili navštíviť?

Sprievodný program je v súčasnosti ešte len v plienkach. Určite však môžeme návštevníkov nalákať na návštevu víťazky súťaže Miss Českej republiky 2019 Nikoly Kokyovej a predstavenie finalistiek ďalšieho ročníka. Okrem toho prezentácia šperkov spoločnosti STEFANY JEWELS, ktorá prepožičala svoje šperky na tohtoročný vizuál.