Pokyny na háčkovaný náhrdelník a náramok - Korálovec

Tento náhrdelník som videla na internete, ale bol háčkovaný z rokajlu a ja som si myslela, že pohánka bude vyzerať skôr ako hadia koža. Tak som si namaľovala vlastný vzor, aby ladil s pohánkou, pridala som zapínanie s hadou hlavou a koralový náhrdelník sa stal takým populárnym, že som ich uháčkovala osem v dvoch farbách. Vzor je určený pre stredne pokročilých.

 

Čo budeme potrebovať? 

 

 

Ako to robíte?

Navlečte priadzu na ihlu big eye a na začiatku navlečte korálky podľa schémy, navlečte 30 rokajlov a to isté urobte na konci šnúrky (to je na zapínanie) pre náramok, stačí raz navliecť podľa schémy pre náhrdelník dlhý asi 45 cm raz a polovicu schémy.navod
Reťazec zľava doprava.

navod
 
 
Keď máte celé klbko priadze, začnite háčkovať pevným okom do šiestich korálikov.
Urobíme základné očko a potom jedno retiazkové očko bez korálikov. Potom vytiahnite jednu korálku na háčik, zachyťte priadzu za korálku a prevlečte ju, takto uháčkujte všetkých šesť korálok..


 
Keď máte uháčkovaných šesť korálok, strčte háčik do oka bez korálok, ktoré máte na začiatku, zachyťte priadzu a prevlečte ju, čím všetko spojíte do kruhu. Háčik pripevnite pod prvý korálik medzi priadzu a korálik. Korálik umiestnite napravo nad háčik, priadza musí byť nad korálkom, zachyťte priadzu za korálkom a navlečte ju pod korálik a s tým, čo máme na háčiku.


 
Háčkujte všetky korálky v tomto štýle a pohánku.


Vypracujte celý rukáv.


 
Priadzu na konci odstrihnite a vytiahnite ju za očko, priadzu zapoistite.
Na časť s korálkami natrite lepidlom na šperky a prilepte sponu.