Návod na výrobu stromčeka z úlomkov polodrahokamov

V dnešnom návode nám pani Eliška Břicháčková ukáže, ako si vyrobiť krásny prívesok z úlomkov polodrahokamov.

 

Čo budeme potrebovať?

 

Ako to robíte?

výroba sošiek stromov z minerálov

 

Vezmeme si 1 mm hrubý drôt a zvolíme dĺžku drôtu podľa toho, čo chceme vytvoriť. Na ozdobu mám dĺžku 55 cm, na prívesok 17 cm, a ak sa chystáme vyrobiť náušnice, zvolíme kratšiu dĺžku, tu môžete použiť náušnice kreol. Na každej strane drôtu pridajte 2 cm, aby ste vytvorili očko, takže namiesto 55 cm odstrihnite nožnicami 59 cm dlhý drôt.
Tento drôt vytvarujte do kruhu, môžete použiť hrnček, aby ste vytvorili pekný kruh. Ďalšie dva centimetre drôtu použite na očko. Jeden koniec ohnite kliešťami do strany, druhý koniec nahor. Omotajte drôt, ktorý máme zboku, okolo toho na vrchu tak, aby sme získali očko, a prebytočný drôt odstrihnite.

 

výroba sošiek stromov z minerálov
 

Potom vezmite 0,4 cm hrubý drôt a pripnite 38 kúskov (na ozdobu) v dĺžke 20 cm.
Na prívesok dlhý 10 cm 16 kusov.
Potom začnite jeden po druhom navíjať drôty na kruh, pripevnite ku kruhu kúsok drôtu dlhý asi 0,5 cm a omotajte jeho koniec, takto pripevnite všetky drôty.

 

výroba sošiek stromov z minerálov
 

Když máme všechny připevněné, rozdělíme je na dva prameny.

 

výroba sošiek stromov z minerálov
 

Rozdelené drôty obtočte a vytvorte kmeň stromu.


 výroba sošiek stromov z minerálov

Drôty, ktoré nie sú skrútené, teraz máme opäť dve vlákna, každé vlákno rozdelíme na dve časti a skrútime, vysvetlím to na prívesku, tu začneme so 16 drôtmi, tie rozdelíme na 8 a 8 skrútime, stále máme 8 a 8 vezmeme, jedno vlákno z ôsmich rozdelíme na 4 a 4 a skrútime, potom jedno vlákno zo štyroch rozdelíme na 2 a 2 a skrútime. Koncové pramene budú len dva, ktoré rozdelíme po jednom. To isté urobte aj na druhej strane.
Záleží na vás, ako dlhé vetvy budete krútiť, záleží na tom, aké dlhé ich chcete mať.


 výroba sošiek stromov z minerálov

Teraz na koncové vetvy začneme navliekať zlomky polodrahokamov, aké zlomky si vyberiete, je na vás, môžu to byť polodrahokamy podľa znamenia zverokruhu alebo významu.
Na prívesky som si vybrala avanturín a citrín (ozdoby) a tyrkenit, ametyst a čierny achát.
JDekoráciu som vybrala podľa významu aventurínu, ktorý evokuje pokoj, rovnováhu a harmóniu. Citrín pomáha prekonávať stavy nepokoja, strachu a nespokojnosti.
Koľko zlomkov navlečiete, závisí od toho, aké dlhé ste nechali koncové vetvy, po navlečení pripevníte drôt ku kruhu a obtočíte ho, potom prebytočný drôt uvoľníte.

 

výroba sošiek stromov z minerálov

Takto urobte aj zvyšok konárov, ak chcete niektoré konáre uvoľniť, navlečte odlomené časti a omotajte drôt späť okolo konára, to isté urobte s druhým drôtom a zvyšok uvoľnite.


 

výroba sošiek stromov z minerálov

Keď ste hotoví, použite štiepacie nožnice na drôty, aby ste konce drôtov zlisovali. Potom pomocou klieští skrúťte konáre a kmeň stromu. Prívesok umiestnite na retiazku alebo čiernu kožu a zaveste dekoráciu.

 

výroba sošiek stromov z minerálov