Návod: Rivoli v perinke

Akčné sortiment korálok

 

Materiál na výrobu šperku

  • Rivoli 14 mm,
  • Twiny fialový,
  • Toho 8 fialový (T8),
  • Toho 11 fialový (T11/F) a biely (T11/B)
  • ihla a vlasec.

 Rivoli v perinke - materiály na korálkovanie

Postup korálkovanie

Nejde o nič ťažké - stačí troška šikovnosti a času a môžete sa chváliť novým výrobkom!

1. Rad

Navlečte si striedavo 1 Twin, 1 T11 / B od každého 12 korálikov, celkom máme 24 korálok. Korálky zviažeme do krúžku a ihlu všetkými korálkama pretiahneme.

Návod na výrobu šperku z rivoli

2. Rad

Ihlu, ktorá nám vychádza zo spodnej dierky Twin pretiahneme hornej dierkou. Navlečte si jeden T8 a pretiahneme nasledujúcim twin. Opakujeme celý rad. Z posledného TWIN pretiahneme ihlu, až do korálku T8.

3. Rad

Navlečieme si Twin a ihlu pretiahneme nasledujúcim korálikom T8. Opäť opakujeme celú radu. Z posledného T8 korálku pretiahneme ihlu i spodné dierkou twin. A hneď pretiahneme ihlu aj horné dierkou twin.

 

4. Rad

Ihlu pretiahneme ďalším twin. Takže máme dva TWIN za sebou. Navlečieme si jeden T11 / B a ihlu pretiahneme nasledujúcimi dvoma twin. Opakujeme celý rad. Pomaly uťahujeme. Vznikne nám mištička, do ktorej vložíme Rivolku. A poriadne utiahneme, pre utiahnutie môžeme niekoľkokrát korálky prešiť. Vrátime sa na bok Rivolky, ihla nám vychádza z T8 korálku.

 

vloženie

5. Rad

Navlečieme si 3 11 / B a ihlu pretiahneme nasledujúcim korálikom. Navlečieme si 3 T11 / F a pretiahneme nasledujúcim korálikom. Vzniknú nám lúče. Opakujeme celý rad. Z posledného korálku vedieme ihlu do vrcholového korálku v lúči.

 sme uprostred korálkovanie

6. Rad

Navlečieme si 1 T11 / B, 1 T8 a 1 T11 / B a pretiahneme nasledujúcim vrcholovým korálikom. Navlečieme si 1 T11 / F, 1 T8 a 1 T11 / F a pretiahneme nasledujúcim vrcholovým korálikom. Opakujeme celý rad.

šperk sa začína rysovať

7. Řada

Ihla nám vychádza z vrcholového T11 / B. Navlečieme si 3 T11 / B a pretiahneme hornú dierkou twin pod T11 / F. Navlečieme si ďalšie 3 T11 / B a pretiahneme ďalším vrcholovým T11 / B. Navlečieme si 3 T11 / F a pretiahneme hornej dierkou twin pod T11 / F. Navlečieme si ďalšie 3 T11 / F a pretiahneme ďalším vrcholovým T11 / B. Opakujeme celý rad.

 blížime sa do cieľa korálkovanie

8. Řada

Ihla nám vychádza z vrcholového T11 / B. Ihlu pretiahneme nasledujúcemu T11 / B, T8 a T11 / B. Navlečieme si 1 T8 a ihlu pretiahneme ďalšie trojicou korálikov. Korálku použijeme na zavesenie Rivolky. Ihlu pretiahneme vrcholovým T11 / B a 3 T11 / F. Dostaneme sa k TWIN, ktorý pretiahneme ako hornej tak spodnej dierkou.

posledný krok korálkovanie

9. Řada

Nevlékneme si 1 T11 / B a prevlečieme nasledujúcemu korálkama Twin, T11 / B a Twin. Opäť si navlečieme 1 T11 / B a prevlečieme nasledujúcemu 3 korálkama. Opakujeme celý rad. Ihla nám vychádza z prv pridaného T11 / B. Navléknema si dva T11 / F a ihlu pretiahneme T11 / B. Opakujeme celý rad. Uťahujeme tak aby nám korálky vytvorili vnútorný krúžok na Rivoli.

korálkovanie je hotové

A máme Rivoli hotovú. Teraz, už len pretiahneme niekoľkých korálky urobíme uzlík. Opäť pretiahneme niekoľkých korálky a vlasec odstrihneme. Rovnako zakončíme aj vlasec na začiatku.
Rivoli môžeme za pripravený korálku zavesiť na retiazku ako prívesok.

 

Autorka: Korálky Maimiko

 

 

 Tvorte návody na korálkovanie