Návod na výrobu - Šitý cherubín

Návod na výrobu krásnej vianočnej dekorácie nám poslala Eliška Břicháčková. Napísala: Cherubín sa ku mne dostal minulý rok pred Vianocami, keď teta chcela väčšieho cheruba na stromček. Cherubín je šitý a zvládne ho aj začiatočník.

 

Čo potrebujeme? 

                             

Ako to robíte?

 

1. Začnite šitím sukne.


Sukňa sa skladá z troch okvetných lístkov (ruských náušníc). Rezanie 1,5 m nimy,  navlečte ihlu a navlečte 14 bielych korálikov 1 zlatý a 1 biely korálik spolu 16 , koráliky stiahnite do stredu nite a prevlečte ihlu cez štvrtý korálik (vynechajte jeden biely, jeden zlatý, jeden biely)


  

 

2. Potom navlečte novú korálku a ihlu napichnite okolo korálky nasledovne, šite až do konca (šite peyotovým stehom).


 


3. Keď sme skončili, prvý rad sa vráti späť dole okolo korálika. Poslednú medzeru nechajte dole, kde má byť korálik, navlečte jeden zlatý a jeden biely korálik a zapichnite predchádzajúci prišitý korálik a ešte raz v hornej časti korálika, keď sa pri šití koráliky pekne pripoja, aby ste videli, kam zapichnúť ihlu.


 
4.Znovu šite hore, keď ihla vyjde z horného korálika, navlečte biely korálik namiesto jedného, zlatú a bielu ihlu vráťte k prvému navlečenému bielemu korálku a pokračujte opäť dole.

5. Na konci opäť preskočte poslednú dierku a navlečte zlatý a biely korálik , vráťte sa pred navlečený korálik.

nakonic
 
6. Takto pokračujte v šití, kým nebudete mať v hornom rade šesť zlatých.
Posledný rad sme ušili so zlatým korálkom na vrchu a vrátime sa späť tak, že namiesto zlatého a bieleho korálika prišijeme dva zlaté a potom prišijeme zlatý korálik.


 
7. Otočte sa a pokračujte presne rovnakým spôsobom na druhú stranu.


 
8. Po skončení šitia navlečte na niť jeden zlatý korálik a druhý koniec nite prevlečte cez niť, utiahnite tak, aby ste vytvorili lístok, urobte uzol a konce nite zafixujte.


  

9. Ušijeme tri z týchto listov.

Navlečte novú niť asi 1 m cez zlatý korálik, ktorý som pridala ako posledný na všetky listy, utiahnite a urobte uzol , potom prestrčte ihlu do horných zlatých korálikov (prvé dva).

 

10. Potom navlečte 6 mm voskovú perlu a prevlečte ju cez druhú zlatú .

   

11. Potom medzi listy všite perly. Prišite šesť korálikov, potom niekoľkokrát prešite všetky koráliky a postupne ich po ceste zauzlite, zvyšok nite odstrihnite.


 
12. Vezmite si pletacie ihlice a navlečte 8 mm perly. Ihlu prevlečte cez spodnú časť látky.

 

13.Ďalej na pletacie ihlice nad sukničkou navlečte 8 mm perly, 6 mm , krídelká, 10 mm perly, kvapkadlo , ihlu zopnite kliešťami a stočte do slučky.

S anjelom sme skončili.

Anjela môžete vyrobiť aj v iných farbách.