Návod na výrobu korálkového smajlíka

Dnešné návod nám zaslala nadšená korálkářka z Olomouca slečna Ludmila Helešicová. V návode si ukážeme, ako si vyrobiť prívesok smajlíka z korálok.

 

Čo budete potrebovať?

 

1. krok (obrázok číslo 1 + 2)

smajlik

Na prívesok smajlíka budeme potrebovať: malé žlté korálky a malé čierne. Je dôležité aby boli rovnako veľké, pretože by sa nám pri pletení robili hrbolčeky. Ďalej rybie vlasec asi 0,4 mm hrubý a svoj návrh nakreslený na kockovaný papieri, aby sme vedeli ako pliesť.
 smajlik

2. krok (obrázok číslo 3)

Na vlasec (asi 60 cm) si navlečie 4 korálky doprostred a do toho 4.korálku provlíkneme proti sebe druhý koniec vlasca a takto pokračujeme, navlíkáme na každý koniec vlasca jednu korálku a tým 3. prevlečieme znova oba vlasce proti sebe(obr.č 4,5)
  smajlik

smajlik

3. krok (obrázok číslo 6)

Postupujeme ďalej podľa predlohy a navlečieme aj čierne korálky aby sme vytvorili pusu smajlíka.
  smajlik

4. krok (obrázok číslo 7)

 Pletieme ďalej a pridáme čierne korálky na nos.
  smajlik

5. krok (obrázok číslo 8)

 Tým istým spôsobom urobíme znova kocku 10x10 krížikov len žltých korálok, to bude tvoriť zadnú stenu smajlíka.
  smajlik

6. krok (obrázok číslo 9)

Obe dve strany spletieme ďalším vlascom, už menším (35cm). vlasec provlíkneme korálikom z jednej strany a druhej a pridáme ďalšie korálku, ktorú prevlečieme vlasca opäť do kríža a takto postupujeme ďalej.  

smajlik

7. krok (obrázok číslo 10)

Oplet takto všetky hrany, kým nespojené všetky a zakončíme uzlom (obr.č 11), na smajlíka môžeme dať buďto jeden krúžok ako prívesok na kľúče, alebo si urobiť ešte jedného a mať veselé naušnice :) 

smajlik

smajlik