Návod na výrobu brošne Magic z rivolky Swarovski

Akčné sortiment korálok

Potrebný materiál

  • rokajl Toho 8/0 – 11/0 – 15/0 (od každej veľkosti jedna farba),
  • Kamienok rivoli14 mm,
  • návlekový materiál – zde Superlon D,
  • perličkový ihla a malý Brožová mostík.


Ppretože, ani tak kvalitný rokajl, ako je Toho, nie je vždy úplne rovnaký, odporúčam pri veľkosti 8/0 vybrať nejaký užší druh, aby ste nemuseli moc improvizovať.

Typ použitého stehu je peyote, pri ktorom sa korálky všívají do vzniknutých medzier a na konci každej rady (až k ľ. 9) nezabúdajte na step-up – prechod do novej rady nasledujúcim korálikom.


1. rad: zviažte si 4 rokajl 8/0 a niť pretiahnite do nasledujúceho rokajl.2. rad: do každej medzery všijte jeden rokajl, stále rovnakej veľkosti.3. rad: teraz do každej medzery všijte korálky dva, bude ich teda 8.4. rad: do každej medzery všijte jednu korálku.5. rad: rovnaká ako rad č. 4.6. rad: Teraz budete pridávať 4 rokajl, celkom ich teda bude 12. Dva korálky pridajte vždy do veľké medzery.

 

7. rad: Do každej medzery všijte jeden rokajl, počet zostáva rovnaký. V tomto kroku už si k ušité časti priložte rivolku a ľahko korálky stiahnite podľa nej. Od tejto rady už rivolku držte u korálok stále.


8. rad: Teraz si vymeňte rokajl a túto radu ušite rokajl veľkosti 11/0, do každej medzery všijte jeden rokajl, ich počet je stále 12. Rivolka už by mala držať na mieste.


9. rad: Opäť si vymeňte rokajl za 15/0 a do každej medzery všijte striedavo jeden a dva rokajl & ndash; v tejto rade môžete všíva rokajl aj trochu inak, podľa potreby, aby korálky pekne sedeli.


10. rad: Teraz už budete zdobiť – začnite v rade č. 6 a do medzier všívejte trojice korálok 11/0, 8/0 a 11/0.


11. rad: Do medzier v rade č. 7 všijte trojice rokajl 11/0.


12. rad: Teraz si niť pretiahnite prostrednom korálikom nasledujúce trojice a budete všíva rokajl 15/0 po štvoriciach vždy do prostredného (trčiaceho ?) korálku 8/0 z ř. 10 a potom zase do prostredného korálku ř. 11.

  Teraz už len ostáva zapošiť niť a k zadnej strane prišiť malý Brožová mostík (odporúčam dodržať poradie) & ndash; takto zašitá rivolka však vyzerá krásne aj na krku, záleží len na Vás. Hotovo! Budem veľmi potešená, keď sa pochválite a pošlite mi obrázok Vášho výrobku.

Autorka:  Marie – Mary’s – svet šperkov

 

 Tvorte návody na korálkovanie