Návod na šité hviezdičky - náušnice, náramok aj náhrdelník

Tieto hviezdičky sú veľmi jednoduché na výrobu. Môžete si z nich vyrobiť náušnice, náramok aj náhrdelník, alebo iba prívesok na retiazku. Farby korálikov môžete vybrať v jednej farbe, zladiť odtiene, alebo použiť kontrastné farby. Fantázii sa medze nekladú. Autorkou návodu je Šárka Vašková.

 site-hvezdicky

Čo budete potrebovať?

 

 

Množstvo použitého materiálu:

Na jednu hviezdičku treba 12 suprduo a 6 rokajlov. 1 hviezdička je cca 18 mm dlhá, s krúžkom 21 mm. Môžeme si teda spočítať, koľko korálikov budeme potrebovať. Na ilustráciu - náramok na fotke je 21 cm dlhý vrátane zapínania a je na ňom 9 hviezdičiek.

 

foto_0

 

1. Odstrihneme si cca 30 cm silónu. Navlečieme naň 6 korálikov superduo. Tým posledným prevlečieme druhý koniec silónu, aby nám vzniklo koliesko.

 

2. Oba konce silónu prevlečieme druhou dierkou korálku. Utiahneme.

 

foto_1

 

3. Na jeden koniec silónu navlečieme 1 superduo a jeden rokajl a prevlečieme voľnou dierkou vedľajšieho superdua.

 

foto_2

 

4. Opakujeme 5x bod 3. Pokiaľ nám dochádza silón a navliekame na druhý koniec, prehodíme poradie korálikov (rokajl a potom superduo), aby bola hviezda symetrická. Naposledy neprevliekame superduo, ale voľné konce zviažeme.

 

5. Silón teraz prevlečieme niekoľkými korálkami do stratena, aby konce po odstrihnutí netrčali a neškrabali pri nosení. Zvyšky odstrihneme.

 

foto_3

 

6. Takýchto hviezdičiek si vyrobíme viac. Pomocou krúžkov ich spojíme k sebe. Krúžky prevliekame voľnou dierkou superdua.

 

  • Náramok: K spojeným hviezdičkám pripevníme zapínanie.
  • Náhrdelník: K spojeným hviezdičkám pripevníme retiazku – krúžok prevlečieme posledným očkom retiazky. Retiazku skrátime na požadovanú dĺžku a pripevníme zapínanie. Odporúčam mať náhrdelník viac pri krku, keď je dlhý, tak sa hviezdičky nepekne prevesujú.
  • Prívesok: Hviezdičku pomocou krúžku zavesíme na šlupnu alebo ďalší krúžok a zavesíme na retiazku.
  • Náušnice: Hviezdičku pomocou krúžku pripevníme na náušnicový háčik.

 

foto_4