Návod na korálkovanie: ľadový medveď

Akčné sortiment korálok

Materiál pre korálkovanie

Materiál na korálkovanie ľadového medveďa

Prvé kroky korálkovanie

Začneme pliesť od nosa. Akonáhle dokončíme telo s chvostíkom, pustíme sa do labiek, na ktoré sme v priebehu pletenie pretiahli štyri drôtiky (dva na predné labky a dva na zadnej - teda osem koncov drôtikov). Horné časti radov umiestňujeme na ich vonkajšej strany. Predné laby pletieme obe zároveň a rovnako tak aj tie zadné.

Prvým korálikom na ňufáku pretiahneme drôtik, ktorý použijeme na uši a prepletenie tela medveďa. Drôtik pretiahneme vnútrom hlavy – musíme dať pozor, aby sme ňufák príliš nestiahli (a nevtáhli ho tak dovnútra hlavičky) a pretiahneme korálky označenými v návode v mieste budúcich uší. V mieste ušiek pretiahneme drôtik ešte jeden. Po upletení uší prepletieme všetky štyri konce bočnými drôtiky uší späť k hlave.

Konce drôtiku pridaného až v mieste uší spletieme a ucvakneme. Drôtik vedúci už od ňufáku použijeme k prepletený chrbtu a následne aj brucha. Končeky spletieme a ucvakneme.

Finálna podoba ľadového medveďa

Ako postupovať?

potom postupovať

 

Prepletanie korálikov

----------------------------------------------------

Zároveň by sme vám radi predstavili novú knihu autorky návodu, Blanky Trávníkové, zameranú na morské živočíchy z rokajl. Predobjednať si ju a tým podporiť jej vydanie môžete na Hithit.com.

 

 Tvorte návody na korálkovanie