Návod, ako vyrobiť anjelika z korálikov z Rokajlu

Návodov na výrobu ketlovaných anjelikov je všade plno. Šárka Vašková nám poslala návod, s ktorým si môžete vyrobiť úplne iného anjelika. Bude originálny, jemný, elegantný - jednoducho anjelský. Anjelik sa skvele hodí na náušnice, prívesok alebo akokoľvek podľa vašej fantázie.

 andilek-rokajl

Budete potrebovať:

 

1-andilek-material

 

1. Odstrihnite cca 30 cm nite. Navlečte ihlu a navlečte jeden rokajl. Druhý koniec nite navlečte do ihly. Na zdvojenú niť potom navlečte 10 rokajlov (počet môžete zmeniť podľa toho, ako dlhého anjelika chcete). Navlečte krídla, perlu a kalotu.

 

1-andilek-material

 

2. Opakujte bod 1 s tým rozdielom, že použijete krídla, perlu a kalotu z predchádzajúceho kroku. Pozor, aby sa vám predchádzajúca niť nevyvliekla.

Opakujte toľkokrát, až sa vám anjelikova sukienka bude zdať dosť hustá. Ja navliekam 5 nití.

 

2-andilek-postup

 

3. Teraz stačí zakončiť. Nite rozdeľte na polovice a zviažte. Odporúčam na jednu niť navliecť jeden rokajl, aby uzlík neprepadol kalotou. Snažte sa, nech sú nite s navlečenými rokajlmi zhruba rovnako dlhé. Neuťahujte príliš (potom šnúry s rokajlom pôsobia stvrdnuto a trčia do strán), ani málo (aby pod krídlom nebola vidieť holá niť).

Konce odstrihnite a najlepšie opáľte zapaľovačom. Potom zatvorte kalotu.

 

3-andilek-postup

 

 

Teraz stačí kalotu zavesiť na náušnicový háčik, šlupnu alebo krúžok – podľa toho, ako chcete anjelika použiť.

4-andilek-postup