Farebné náušnice s využitím rokajl

Akčné sortiment korálok

Materiál potrebný k korálkovaniečo bude ku korálkovanie potrebné?

  • 2 kaplíky, 2 afroháčiky, 2 ketlovacie nity
  • 2 korálky fialovej farby (priemer 6 mm)
  • dvojdierkové rokajl Superduo (fialový a zelený)
  • čierny rokajl veľkosti 11/0
  • 8 čiernych slzičiek

Pracovný postup

Navlečte striedavo 1 korálku Superduo fialovej farby a jeden čierny rokajl (z každého druhu štyri kusy). Týchto osem korálok posuňte asi 40 centimetrov od konca nite a zviažte do krúžku.

návod na korálková nej - náušnice sa superduo

Prevlečte niť do hornej dierky najbližšieho Superdua, navlečte na niť korálku Superduo zelenej farby, jeden čierny rokajl, opäť zelené Superduo a prevlečte hornej dierkou nasledujúceho fialového Superdua z predchádzajúceho radu. Takto v korálkovanie pokračujte aj v ostatných medzerách.

náušnice z rokajlu

Prevlečte niť dolnej a potom i hornej dierkou prvého zeleného Superdua z predchádzajúcej rady, týmto začnete ďalší rad, v ktorej do každej medzery pridáte jedno fialové Superduo. Poriadne utiahnite, aby sa vám začal tvoriť zaguľatený tvar náušnice.

návod na výrobu náušníc

Ďalšie rad urobíte rovnakým spôsobom s rozdielom, že medzi fialová Superdua budete dávať zelená Superdua.

náušnice zo superdua

Prevlečte niť dolnej a potom i hornej dierkou prvého zeleného Superdua z predchádzajúcej rady, týmto začnete ďalší rad, kde budete dávať do jednej medzery čierny rokajl a do ďalšej fialovej Superduo tak, aby vznikli na náušnicu štyri stĺpce po troch fialových Superduech.

postup pre tvorbu náušníc z rokajl

Prevlečte niť dolnej a potom i hornej dierkou prvého fialového Superdua z predchádzajúceho radu a do každej medzery pridáte jednu čiernu slzičkou (celkom štyri). Urobte uzlík, prevlečte niť aspoň troma dierkami a niť odstrihnite.

náušnice z rokajl superduo s afroháčiky

Teraz stačí len na ketlovacej nit navliecť fialový korálku, prevliecť telom náušnice, navliecť Kaplík a na konci urobiť kliešťami kľučku na uchytenie afroháčiky. Celý postup zopakujte ešte raz a náušnice s prekrásnymi korálky máte hotové!

finálna podoba náušníc

Autorka: Barbora Hanzíková

 

Tvorte návody na korálkovanie